קורא כרגע את

לקוראים פוסט זה אתחיל בעובדה כי אני חובב מושבע של שעוני אומגה ובוודאי אכתוב עליהם הרבה בין שאר חברות השעונים או דגמי השעונים עליהם אמליץ משהוא בעיצוב בצירוף של ללא ספק מיתוג שעבד עלי שפשוט יצר אצלי אהבה עיוורת לשעוני אומגה. יש לי שעון אומגה שאני עונד בחיי היום יום. ואחד ספורטיבי לביקורים בים או צלילות חופשיות.

אומגה היא האות האחרונה באלף בית היווני והיא מסמלת הצלחה ושלמות בביצוע.

מותג השעונים הנפלא הזה שעוני אומגה הוקם בשנת 1848. בעיר La Chaux-de-Fonds אשר בשוויץ. מייסד החברה היה לואיס ברנדט (Louis Brandt) והוא החל את דרכו בהרכבת ידנית של שעוני כיס.

בשנת 1879 הלך לעולמו מייסד חברת שעוני אומגה והוריש את החברה לשני בניו לואיס-פול וסזאר אשר עברו עם חברת אומגה לביין (Bienne) בשנת 1880.

בשנת 1885 מייצרת לראשונה חברת שעוני אומגה מנגנון בצורה מסחרית (מנגנון C Caliber). חברת שעוני אומגה פורחת ובשנת 1901 מייצרת שעון לאופנוע אשר בנוי להתחברות ישירה אל תא הדלק של האופנוע… אך בשנת 1903 הגורל מפתיע בשנית ושני בניו של מייסד חברת אומגה והחברה עוברת לבעלות ארבעה צעירים כשהמבוגר בהם בסה”כ בן 23.

בשנת 1930 מתאחדת חברת שעוני אומגה עם עוד מותג שעונים שוויצרי נודע, שעוני טיסו‘ (Tissot) והופכת לחברה אחת-SSIH אשר הופכת ברבות השנים לחברת ענק עם למעלה מ50 מותגי שעונים ו ולחברה מס 3 בעולם ביצור שעונים מוגמרים (כולל מנגנונים ועיצוב).

המוניטין ויוקרה של חברת שעוני אומגה מביא איתו פרסים ותשבוחות ואומגה מתחילה לקחת חלק באינספור תחרויות ספורט, מירוצים ועוד אירועים בהן למדידת זמן מדוייקת יש ערך עליון.

בשנת 1932 משתתפת לראשונה חברת שעוני אומגה באולימפיאדת לוס אנגלס ולוקחת על עצמה אחריות מלאה לכל השעונים והכרונוגרפים הפעילים אשר מדדו את הזמן בתחרויות.

בשנת 1937 חונכת חברת אומגה שעונים את סדרת השעונים הראשונה שלה שעמיד במים (עד 30 מטר, מקלחת, כלים וכו̵ ;)

בשנת 1948 רואה אור סדרת שעונים נודעת.. אומגה סימסטר (omega seamaster), שעון זה מגיע עם מעטפת שעון עמידה ואטומה לחלוטין בפני מים.

omega-מודעה

לא רחוק בזמן ובשנת 1952 מכירה לעולם חברת אומגה את סדרת אומגה קונסטליישן (Omega Constellation), שעון אשר בשלבים מתקדמים יותר יבקר בחלל ובירח עם האסטרונאוטים האמריקאים במסעם לחלל.

בשנת 1968 ולאורך 1330 קילומטר של מסע נוקשה בטמפרטורות של למעלה מ50 מעלות צלזיוס חישב רלף פלייסטד את המיקום המדויק של הקטוב הצפוני בעזרת שעון אומגה ספידמסטר שענד.

מותג שעונים נפלא זה הרוויח את יוקרתו עם למעלה מ150 שנה של מצויינות. כיום בנוסף לדגמים מיוחדים מחזיקה חברת שעוני

שעוני אומגה – סדרות שעונים ראשיות :

  • שעוני אומגה ספידמסטר (Speedmaster)
  • שעוני אומגה סימסטר (seamaster)
  • שעוני אומגה קונסטליישן (constellation)
  • שעוני אומגה דה וויל (DeVille)

בשל המלחמה בזיופים לא ניתן כיום לרכוש שעוני אומגה ישירות באינטרנט ויש להגיע אל חנות שעונים בכדי לרכוש שעון אומגה מקורי!

פרסום תגובה